Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojskowa: "Z okna wydobywała się coraz większa ilość dymu. Życie lokatorów było zagrożone" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojskowa: "Z okna wydobywała się coraz większa ilość dymu. Życie lokatorów było zagrożone"
26-05-2022 08:22   Janusz Ludwiczak
O tym jak groźny był pożar w bloku przy ul. Wojskowej świadczą zdjęcia zamieszczone przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.
– Na balkonie znajdowały się dwie osoby. Z okna wydobywała się coraz większa ilość dymu i życie lokatorów było zagrożone. Lokatorzy przeżyli dzięki szybkiemu dojazdowi do miejsca zdarzenia oraz szybkiej ewakuacji. Nie zawsze to jest możliwe, ponieważ często spotykamy się z zastawianiem dróg pożarowych i parkowaniem samochodów w miejscach do tego nie przeznaczonych (łuki drogi, chodniki, itp.) – zaznacza st. kpt. Kamil Skieresz.

Jak już informowaliśmy do pożaru w budynku przy ul. Wojskowej doszło w ubiegłą środę tuż po godz. 5. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej.

– Z treści zgłoszenia wynikało, że na balkonie mieszkania, na ostatniej kondygnacji, znajduje się dwóch lokatorów, a mieszkanie jest w całości objęte pożarem. Po przyjeździe na miejsca zdarzenia treść zgłoszenia się potwierdziła. Z okien mieszkania wydobywały się na zewnątrz płomienie, a na balkonie znajdowały się dwie osoby. Z okna balkonowego wydobywała się coraz większa ilość dymu i życie lokatorów było zagrożone. Priorytetem działań strażaków było sprawienie drabiny mechanicznej do balkonu i ewakuacja osób. Jednocześnie prowadzone było rozwinięcie linii gaśniczej po klatce schodowej. Po wejściu na IV piętro, drzwi do mieszkania były całkowicie objęte pożarem, otwarto je przy użyciu sprzętu burzącego. Po otwarciu drzwi ratownicy stwierdzili, że w salonie mieszkania doszło do rozgorzenia i w całości jest objęty pożarem. Po podaniu prądu gaśniczego pożar został zlokalizowany, a dzięki wentylacji nadciśnieniowej klatka schodowa nie została zadymiona – wyjaśnia starszy kapitan Kamil Skieresz z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Ewakuowano w sumie sześciu mieszkańców. Dwie osoby trafiły do szpitala.

– Oboje lokatorów zabrano do szpitala celem przeprowadzenia obserwacji, na szczęście ulegli tylko podtruciu tlenkiem węgla. Należy zauważyć, że lokatorzy przeżyli dzięki szybkiemu dojazdowi do miejsca zdarzenia oraz szybkiej ewakuacji. Nie zawsze to jest możliwe, ponieważ często spotykamy się z zastawianiem dróg pożarowych i parkowaniem samochodów w miejscach do tego nie przeznaczonych (łuki drogi, chodniki, itp.). Rozumiemy częste problemy z miejscami parkingowymi, nie mniej jednak, doświadczenia z opisywanego pożaru pokazują, że stosowanie przepisów ruchu drogowego może niejednokrotnie uratować komuś życie. Dlatego apelujemy o rozwagę oraz przemyślane parkowanie – dodaje st. kpt. Kamil Skieresz.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: